دپارتمان رباتیک


دپارتمان رباتیک

برنامه های دپارتمان رباتیک

رباتیک یک علم بین رشته ای است که شامل الکترونیک،مکانیک و برنامه نویسی می شود .که به دلیل همین بین رشته ای بودن وارد چارت آموزشی دنیا شده است و روی آن کار میکنند .
درواقع دانش آموزان مباحثی که در کلاس ریاضی،علوم تجربی یا فیزیک یاد می گیرند را در کلاس رباتیک به صورت عملی آزمایش می کنند و نتایج آن ها را میبینند .
در سنین پایین دانش آموزان با مباحث مکانیک کار را شروع می کنند چون مطالب برایشان قابل درک تر است ،اما این مباحث یک سری اهداف را دنبال می کند ،مانند افزایش خلاقیت ،افزایش مهارت دست ورزی ،تقویت تجسم سه بعدی و آشنایی با اصول مکانیکی که از اهداف ما برای دوره های ابتدایی و مقدماتی است .
اما این را در نظر داشته باشیم که بچه ها از سال اول ابتدایی به بعد یک سری وسایل متحرک می سازند که با موتور کار می کند ،وقتی وارد این مباحث می شوند با اصول اولیه مدارهای الکترونیکی هم آشنا می شوند .
بعدازاینکه بچه ها وارد سال چهارم می شوند یک مبحث خیلی جذاب را شروع می کنند (برنامه نویسی)
برنامه نویسی یکی از پر درآمد ترین مشاغل دنیاست ،آموزش برنامه نویسی هم اکنون خیلی آسان تر از سال های گذشته شده است
مثل زبان های برنامه نویسی بلوکی که کار آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان را خیلی راحت کرده است که از اهداف آن به آموزش تفکر منطقی،افزایش قدرت حل مسئله ،تقویت هوش ریاضی می تون اشاره کرد .
در اخر میتوان گفت بچه ها در کلاس رباتیک ده ها ربات مختلف مثل ربات های مسیریاب،نوریاب،ربات فوتبالیست و انواع ربات های هوشمند مانند دزدگیر هوشمند ،زنگ هشدار هوشمند که با نور میتواند کار کند را می سازند
و در تمامی مراحل میتوانند در مسابقات کشوری و مسابقات جهانی با ربات های خود شرکت نمایند .
به امید آینده درخشان برای تک تک فرزاندانمان 
  • رشد همه جانبه دانش آموزان در حوزه IT
  • استفاده از معلم های برتر
  • استفاده از جدید ترین و بهترین محتوای آموزشی
  • ايجاد نگرشهای مناسب در استفاده از فناوري
  • فراهم نمودن محيط مبتنی بر مدرسه هوشمند
  • يكپارچه سازي دانش، مهارتها و ارزشها (باپروژه اي نمودن فعاليتهاي مربوط به محتوا)