جشن روز دانش آموز


توضیحات

وقتی قرار است نتیجه زحماتت را سال‌ها بعد ببینی، باید روحیه‌ای قوی و دلی گرم داشته باشی. دانش‌آموز بودن از این دست کارهاست. دانش‌آموزان باید سال‌ها و سال‌ها درس بخوانند تا تازه از دوازده خان مدرسه بگذرند و به دانشگاه برسند. آنجا هم دوباره چندسالی درگیر کارهای نظری باشند تا آمادگی لازم برای ورود به بازار کار را پیدا کنند. بعد از آن کم‌کم فصل برداشت نتیجه می‌رسد…!!! اما یک دانش‌آموز چگونه باید در طول تمام این سال‌ها انگیزه خود را حفظ کند؟ وظیفه ما در خانه، مدرسه و جامعه برای حفظ انگیزه دانش‌آموزان چیست؟

ما باید از هر موقعیتی برای روحیه‌دادن به آن‌ها و قدردانی از زحمات‌شان استفاده کنیم. روز 13‌آبان یکی از این موقعیت‌ها است که تمام‌وکمال متعلق به دانش‌آموزان است. این روز به یادبود شهدای دانش‌آموز سیزده آبان در تقویم خورشیدی ما ایرانی‌ها «روز دانش‌آموز» نام‌گذاری شده است. در این روز همه ما باید کاروبارمان را زمین بگذاریم و برای فرزندان عزیزمان جشن بگیریم. جشنی که خاطراتش تا همیشه در ذهن‌شان حک شود و ارزش‌ مقام دانش‌آموزی را اول برای خود این عزیزان و سپس برای همه جامعه روشن سازد. در جشن روز دانش آموز دبستان پیروز دوره دوم برای خوشحال‌کردن دانش‌آموزان و قدردانی از آن‌ها تلاش‌های زیادی انجام گرفت:

 کادر آموزشی مدرسه سلام پیروز از گروه پرشاد دعوت کرد تا در مدرسه مراسمی شاد برای دانش‌آموزان برگزار کنند. این جشن علاوه بر خلق لحظاتی شاد و ماندگار برای دانش‌آموزان، مناسبت روز 13آبان و فلسفه آن را برای کودکان گل‌مان به‌خوبی روشن کرد. در این روز به بچه‌ها خیلی خوش گذشت و خاطرات خوبی برای آن‌ها در کنار دوستان‌شان رقم زد. حالا که از دوستی بچه‌ها دبستانی گفتیم، این را بگوییم که دوستی‌های حدود 8 تا 12سالگی از خاطره‌انگیزترین دوستی‌های دوران زندگی است. شاید کمی برای‌تان عجیب باشد، ولی اگر به خاطرات خودتان نگاهی بیندازید، حتما تصدیقش می‌کنید. اما در جشن روز دانش‌ آموز دبستان پیروز دوره دوم دیگر چه گذشت؟

مسئولان مدرسه به پاس قدردانی از زحمات دانش‌آموزان، هدایایی برای آن‌ها تهیه کرده‌ بودند که تقدیم‌شان شد. خاطره‌سازی جشن روز دانش‌آموز دبستان پیروز دوره دوم با برنامه اردو تکمیل شد: دانش‌آموزان پایه چهارم و پنجم به سینما رفتند و پایه ششمی‌ها از کارخانه حلواشکری عقاب بازدید کردند.

یادتان باشد که برگزاری جشن‌ها و مراسمات این‌چنینی نباید صرفا به یک روز یا مراسم خاص ختم شود؛ بلکه باید از هر بهانه‌ای برای انگیزه‌دادن به دانش‌آموزان و قدردانی از زحمات‌شان بهره برد. امیدواریم که با برگزاری این‌گونه جشن‌ها و مراسمات بتوانیم ذره‌ای از سختی‌ها و زحمات دوران دانش‌آموزی را برای فرزندان عزیزمان جبران کنیم.